Aktualności

Arkadiusz Onyszko w wyjątkowym projekcie PZPN

25/01/2021

Arkadiusz Onyszko w wyjątkowym projekcie PZPN

Trener bramkarzy w naszym klubie, Arkadiusz Onyszko wziął udział w zgrupowaniu „Talent Pro”, na które Polski Związek Piłki Nożnej zaprosił zawodników z roczników 2004, 2005 i 2006. Piłkarze wraz z szerokim sztabem szkoleniowym wyjechali do Hiszpanii, gdzie przez tydzień doskonalili swoje umiejętności w wielu dziedzinach.

– „Talent pro” to projekt organizowany przez PZPN od czterech lat. Dla mnie jednak był to debiut w roli trenera w tym przedsięwzięciu – przyznaje Arkadiusz Onyszko. – Kilkudziesięciu świetnie rokujących chłopaków trenowało dwa razy dziennie pod okiem licznej grupy szkoleniowców. Oprócz zajęć typowo piłkarskich zawodnicy mieli zajęcia z psychologami oraz ludźmi, którzy uczą ich udzielania wywiadów i obycia z mediami. Cieszę się, że jako trener bramkarzy w kadrze U-15 mogłem przyglądać się graczom pod kątem reprezentacji, w której sztabie mam przyjemność pracować – dodaje.

Trener Onyszko wrócił z Hiszpanii pełny pozytywnej energii, ponieważ wyjazd na zgrupowanie był nie tylko okazją do pracy z młodzieżą, ale też szansą na wymianę zdań i poglądów z wieloma fachowcami. – Wydaje mi się, że byłem jedynym przedstawicielem Lubelszczyzny, więc tym bardziej jest to dla mnie powód do zadowolenia i dumy. Miałem okazję pracować ze świetnymi ludźmi, chociażby z wielokrotnym reprezentantem Polski, Józefem Młynarczykiem. Praca trenera to ciągła nauka, a takie wydarzenia są w tym aspekcie bardzo wartościowe – tłumaczy.

Jak przyznaje Arkadiusz Onyszko, „Talent pro” jest wyjątkowym wydarzeniem. – Gdy byłem młodzieżowcem, nie miałem nawet trenera bramkarzy i można było tylko pomarzyć o takim projekcie. To pokazuje, jak PZPN dba o naszą młodzież, za co należą im się słowa pochwały. Wszystko idzie w dobrym kierunku. „Talent Pro” skupia się doprecyzowaniu treningu z zawodnikami. Każda formacja ma oddzielnego trenera. Na dziewięciu bramkarzy przypadało sześciu szkoleniowców. To ogromne przedsięwzięcie, na miarę najlepszych drużyn na świecie, które w sztabach mają niekiedy po 15 trenerów. Warto zaznaczyć, że to chyba jedyne taki projekt w Europie. Dla tych chłopców to również wielkie wyróżnienie – kończy trener bramkarzy Motoru.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Patnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii