Aktualności

Dominik Kunca: Przed nami dużo pracy

10/02/2021

Nasza drużyna powoli zbliża się do finiszu przygotowań do rundy wiosennej, która ruszy w ostatni weekend lutego. Wszyscy zawodnicy Motoru nie mogą się już doczekać rywalizacji o punkty. Nie inaczej jest w przypadku Dominika Kuncy.

– Cieszymy się, że przerwa w trakcie sezonu będzie trwać krócej, niż rok temu. Każdy z nas trenuje po to, żeby grać mecze. Dla piłkarzy lepiej jest trenować i grać niż wyłącznie ćwiczyć  – przyznaje Słowak.

28-letni zawodnik broni barw Motoru od sierpnia 2019 roku. W poprzednim sezonie III ligi zagrał w 19 spotkaniach, w których strzelił pięć goli. W obecnych rozgrywkach zanotował 11 występów na drugoligowym poziomie. – Wydaje mi się, że runda jesienna mogła być lepsza zarówno w wykonaniu całej drużyny, jak i moim. Przed nami dużo pracy, by odrobić w tabeli stratę do miejsc gwarantujących baraże. Na pewno w nadchodzącej drugiej części sezonu chciałbym pokazać się z lepszej strony, niż to zrobiłem jesienią – mówi „Kunci”.

Podczas pierwszej części trwającej kampanii słowacki skrzydłowy rywalizował o miejsce w składzie głównie z Filipem Wójcikiem. Ostatecznie Kunca zaliczył pięć meczów w wyjściowej jedenastce oraz sześć wejść na boisko z ławki rezerwowych. – Gdybym pokazał się lepiej w meczach, których grałem, to wydaje mi się, że miałbym większe szanse na więcej minut na murawie. „Wujo” wykorzystał sytuacje, prezentował się dobrze i zasługiwał na to, żeby grać. Teraz muszę ciągle dużo pracować i czekać na swoją szansę, a kiedy nadejdzie, to ją wykorzystać. Zawsze chcę strzelić bramkę lub zanotować asystę, a tego mi brakowało w poprzedniej rundzie. Teraz są przygotowania i sparingi, więc trzeba pokazać się jak z najlepszej strony, a trener zdecyduje, kto zasługuje na to, żeby grać w pierwszym składzie w lidze – uważa Dominik.

Jesienne występy w polskiej II lidze były dla Kuncy nowym doświadczeniem. Czy zdaniem naszego zawodnika na szczeblu centralnym gra się dużo trudniej niż na poziomie trzecioligowym? – Tak, ponieważ teraz mierzymy się z większą liczbą lepszych drużyn niż w III lidze. Nie mamy też już tak słabych rywali, jak to bywało szczebel niżej. W II lidze wszyscy prezentują równy, wyższy poziom piłkarski – kończy piłkarz, który 4 marca będzie świętował 29. urodziny.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Patnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii