Aktualności

Piotr Ceglarz: To dobry prognostyk przed kolejnymi sparingami

25/01/2021

Zwycięstwem 4:0 zakończył się mecz kontrolny naszego zespołu z trzecioligową Wólczanką Wólka Pełkińska. Ostatnią z bramek zdobył Piotr Ceglarz, który spędził na boisku całą drugą połowę. Po zakończeniu spotkania porozmawialiśmy z naszym skrzydłowym.

– Cieszymy się z tego wyniku – przyznaje popularny „Cegi”. – Zagraliśmy na zero z tyłu, więc możemy być jeszcze bardziej zadowoleni. Trafiliśmy cztery razy, ale mogliśmy powiększyć ten dorobek, gdyż mieliśmy ku temu okazje. Myślę, że ten mecz to dobry prognostyk przed kolejnymi sparingami – dodaje.

Nasi piłkarze mają za sobą dwa tygodnie okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Drużyna cały czas poznaje taktykę i filozofię gry nowego sztabu szkoleniowego. – Trener zwraca nam uwagę na wysoki pressing, podejście do rywala, ustawianie się, a my robimy wszystko, by realizować jego pomysł na grę. Mam nadzieję, że w następnych sparingach będzie to wyglądało lepiej. Staramy się zrozumieć tę koncepcję. Wszystko jest kwestią czasu. Wierzę, że z treningu na trening będziemy funkcjonowali coraz lepiej – przekonuje Piotr Ceglarz.

Pierwszy zespół Motoru ma przed sobą jeszcze nieco ponad miesiąc przygotowań do drugiej części sezonu 2020/21. Zawodnicy intensywnie trenują, a do startu rundy wiosennej sprawdzą się jeszcze w sześciu meczach kontrolnych – Na co dzień pracujemy bardzo ciężko. Tak będzie jeszcze przez jakiś czas. Sparingi weryfikują to, co udało nam się wypracować. Mam nadzieję, że to zaprocentuje – kończy nasz zawodnik.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Patnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii